TYF Türkiye Şampiyonası’nda PAGÇEV’de Yer Aldı
TYF Türkiye Şampiyonası’nda PAGÇEV’de Yer Aldı

Türkiye Yelken Federasyonu 2019 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan TYF Türkiye Şampiyonası 18 Kasım 2019 tarihinde çevre etkinliğiyle başladı.

Büyükçekmece Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirilen şampiyonanın ilk gününde kayıtlar tamamlanırken TYF Sosyal Sorumluluk Komitesi tarafından Türkiye Yelken Federasyonu’nun da desteklediği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “Sıfır Atık” projesi kapsamında etkinlikler yapıldı. Etkinlikte Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından 'Sıfır Atık' projesi kapsamında geri dönüşüm semineri verildi.

TYF Sosyal Sorumluluk Komitesi Başkanı Serdar Özkaleli konuşmasında “Amacımız, yelken camiamızı çevre konusunda bilinçlendirmek, çevreye duyarlı bir nesil yetiştirmek ve yaratılan bu farkındalığın yaygınlaştırılmasını sağlamaktır. Yelken camiasının çevreye duyarlı olmasını istediğimiz kadar yarışlarımızın da çevreye duyarlı olmasını amaçlıyoruz. Buna yönelik olarak atıkların sınıflandırılarak toplanmasının sporcu ve antrenörlerimize anlatılması, balık adamlar desteği ile deniz içi temizliği ve çevre temizliği faaliyetlerinde bulunacağız” dedi.

PAGÇEV olarak stantlı katılım gösterdiğimiz etkinlikte katılımcılara kendimizi tanıtarak, sorularını yanıtlama fırsatı bulundu. Hediyelerimiz ve geri dönüşüm kahramanımız PAG sporcu çocukların ilgisini oldukça çekmiş olup, keyifli zaman geçirmelerini sağladı.