AMASYA’DA SIFIR ATIK PROJESİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ

Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi”nin tanıtımı kapsamında gerçekleştirilen seminerlerin bir yenisi Amasya’da gerçekleşti.

Proje kapsamında yapılan programa Vali Dr. Osman Varol, Tugay Komutanı, Belediye Başkanı, Amasya Üniversitesi Rektörü, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ile diğer protokol üyeleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Hazırlanan seminer programında öncelikle Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Yahya Kesimal programın açılış konuşmasını gerçekleştirildi.

Ardından Belediye Başkanı Cafer Özdemir konuşmasında Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayelerinde gerçekleştirilen sıfır atık yaklaşımının esas alınması ile sağlanacak avantajlara değindi.

Vali Dr. Osman Varol ise yaptığı konuşmada başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesi ile tek evimiz olan dünyamızın korunması konusunda önemli bir adım atıldığını belirtti.

Konuşmaların ardından seminerde ‘Sıfır Atık’ ile ilgili skeçler gerçekleştirildi. Ayrıca atıkların dönüşümü, evde ve işyerinde atık yönetimi hakkında sunumlar yapıldı.

Programın ardından katılımcılar etkinlik alanında yer alan stantları gezdi. PAGÇEV olarak stant açarak geri dönüşüm ve çevre duyarlılığının önemi ziyaretçilere aktarıldı ve hediyeler verildi.