Antalya' da Başka Kaş Yok!

Bu yıl yedincisi düzenlenen, Konuşan Balık Deniz ve Çocuk Şenliği , “ Akdeniz’ de Başka Kaş Yok” etkinliği kapsımda, Antalya’ nın Kaş ilçesinde gerçekleştirildi.

Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği (STH)’ nin düzenlediği ve PAGÇEV in sponsor olduğu etkinliğe, Kaymakamlık, Belediye, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından da katkı ve katılım sağlandı.

Yaklaşık 500 öğrencinin katıldığı ve 5 gün süren etkinlikte, profesyonel dalış ekipleri tarafından öğrencilere dalış eğitimi verildi. Dalış eğitimleri sayesinde, deniz altındaki güzellikleri keşfeden çocuklar, bir yandan da deniz altında bulunan atıkları birebir görme fırsatı buldular.

 Denizin altından çıkarılan cam ve pet şişeler, metal atıklar, halatlar ve hatta araç lastikleri karşısında büyük şaşkınlık yaşayan çocuklar, çevre kirliliğinin doğaya verdiği etkilere şahit oldular.

Sualtı çalışmalarının ardından, deniz altından çıkarılan atıklar, herkesin görebilmesi için Kaş Limanı’n da sergilendi.

PAGÇEV olarak etkinliğe katılan öğrencilere çevre ve geri dönüşüm konularında eğitim verdik. Maskotumuz PAG ile çocuklar eğlenceli vakit geçirdiler.

Etkinliğin ardından Kaş Cumhuriyet Meydanı’ nda bir ödül töreni düzenlendi.

Sualtı temizliği konusunda yarışan öğrenciler, resim, slogan ve öykü dallarında kıyasıya yarıştılar. Dereceye giren öğrencilere Kaymakam, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Belediye Başkanı tarafından ödülleri takdim edildi.