Bursa Yıldırım Belediyesi Geri Dönüşüm Günleri

Bursa Yıldırım Belediyesi ile birlikte düzenlenen çevre haftası etkinlikleri bu yıl, yaklaşık olarak 2500 kişilik çocuk, genç ve öğretmenlerden oluşan bir katılım ile gerçekleştirildi. Bayrak Alanı’nda düzenlenen program Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin konuşması ile başladı. Konuşmanın ardından Başkan Edebali, Yıldırım Belediyesi Müzik Akademisi öğrencilerinden oluşan Çevre Korosu ile birlikte ‘Çevremize Sahip Çıkalım’ şarkısını seslendirdi.

Şenlik havasında geçen program miniklerin dans gösterisi ve eğlenceli aktivitelerle devam ederken etkinliğe katılan çocuklar, PAG ile eğlenceli oyunlar oynadılar. Dağıtılan rüzgar gülleri ve balonlar ile gönüllerince eğlenen öğrenciler, sahne alan müzik grubu ile coşkulu vakit geçirdiler.

Programın devamında öğrencilerinin geri dönüşüm malzemelerinden hazırladıkları kıyafetlerin sergilendiği ‘Geri Dönüşüm Defilesi’ izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Alana kurulan oyun parkurunda, engellerden geçen çocuklar, kucaklarında taşıdıkları ambalaj atıklarını doğru kutulara atarak kıyasıya yarıştılar. Günün sonunda yarışmada dereceye giren öğrencilere sürpriz hediyeler verildi.