DOW’un Teması “Geleceği Paylaşmak”

120'den fazla müşteri ve ortak, Dow Ambalaj ve Özel Plastikler (P&SP) iş biriminin önümüzdeki döneme ilişkin heyecan verici hedeflerini, beklentilerini ilk elden gözlemleyebilmek için Mayıs ayı ortasında İstanbul’da buluştu.

“Geleceği Paylaşmak” başlıklı etkinlikte, Türkiye ve yurtdışından müşteriler ve ortaklar bir araya gelerek, güncel gelişmeleri içeren bir tanıtımı keyifle izlediler ve çığır açan inovasyonları hayata geçiren insanlarla tanıştılar. Etkinlik, Dow’ın P&SP iş biriminin, DowDuPont Malzeme Bilimi (DowDuPont Materials Science) bölümünün bir parçası olduktan sonra düzenlediği ilk etkinlik olarak kayda geçti.

Paylaşım teması üzerine inşa edilen, son derece interaktif bu etkinlik, işbirliği düşüncesiyle tasarlandı ve de Dow ve ileri görüşlü piyasa liderleri arasındaki karşılıklı diyaloğu hedefleyerek katılımcıları, yenilikleri, deneyimleri, uzmanlığı ve başarıları paylaşmaları yönünde teşvik etti.

PAGEV Başkanı Yavuz EROĞLU katıldığı panelde Türkiye’deki Plastik Sektörünün tüm alt sektörlerindeki gelişimi paylaştı. EROĞLU “Bu sene sonu itibariyle 10 milyon tona ulaşan bir üretimimiz olacak. Avrupa’da ikinci, Dünya’da 6. olsak da artık Türk Plastik Sektörünün başarı hikayesinin birinci bölümünün sonuna geldik. Hikayenin ikinci kısmında tonajdan çok katma değeri öne çıkaran bir modele geçmemiz gerekiyor. Şimdi zaman dönüşüm zamanı” dedi.

Aynı panelde yer alan PAGÇEV Genel Müdürü Yağmur Cengiz, yeni ambalaj mevzuatı ve bunun ülkemiz üreticisi üzerinde ki etkisini paylaştı. Ardından konuşmasına sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda temel önceliklerin neler olduğundan ve değer zinciri boyunca paydaşlarla işbirliğinde bu temel önceliklerin ele alınmasında nasıl yardımcı olabileceğinden bahsetti.