Keçiören Belediyesi'nde Çevre Duyarlılığı Ödülleri

Keçiören Belediyesi Çevre Haftası Etkinliğini, Şehit Kubilay Ortaokulunda, Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın da katıldığı bir törenle kutladı. Çevre ve geri dönüşüm konulu "Çevre Çiçekleri Yarışıyor" resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından hediyeleri takdim edildi.

Başkan Ak konuşmasında geri dönüşüme de dikkat çekerek, "Ambalaj atıkları dönüştürülebiliyor, onları geri dönüşüm kutularına atalım. Geri dönüşüm ülke için kazançtır, ülke ekonomisine katkıdır." mesajı verdi. 

Çevre Haftası etkinliğinde çocuklar rüzgar gülü ve balonlar ile oynarken bir yandan da PAG ile doyasıya eğlenme imkanı yakaladı. PAG ile birlikte çevre temalı şarkıları seslendiren çocuklar, folklor gösterisinin ardından oynadıkları sandalye kapma yarışması ile eğlenceli anlar yaşadılar.

Alanda geri dönüşüm firmaları tarafından açılan tanıtım stantlarını gezen Mustafa Ak ve beraberindekiler, evlerinden ve çevrelerinden topladıkları ambalaj atığı, atık yağ, kağıt ve pilleri geri dönüşüm kutularına bırakan çocuklara çeşitli hediyeler dağıttılar.