Küçükçekmece Belediyesi Çevre Günü’nü Çok Özel Bir Grupla Kutladı

Küçükçekmece Belediyesi 14 Mayıs 2018 tarihinde Atakent Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen programla Çevre Günü’nü kutladı. Düzenlenen etkinlikte özel çocuklar geri dönüşüme dikkat çekti.

Etkinliğe Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Küçükçekmece Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Akif Bilen ile Küçükçekmece' de bulunan özel eğitim merkezi öğrencileri ve öğretmenleri katıldı. 

Program Cemal Yılmaz ve Akif Bilen’nin konuşmaları başlamış olup ardından Özel Eğitim Merkezleri ve Küçükçekmece İş Uygulama Merkezi öğrencileri geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları kıyafetlerle sahneye çıkarak bir defile gerçekleştirdi. Çevre kirliliğine dikkat çeken Küçükçekmeli minikler bir tiyatro gösterisi de sergiledi. Sahnede şiir okuyan, piyano çalan, dans ve ritim gösterisi sunan özel çocuklar 'Dünyamıza sahip çıkalım, onu kirletmeyelim' mesajı verdi. Ayrıca, özel eğitim merkezi öğrencilerinin geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları eserlerin yer aldığı sergi katılımcılarla buluşturuldu. 

PAGÇEV olarak stantlı katılım gösterdiğimiz etkinlikte hediyelerimiz öğrencilerinin ilgisini oldukça çekmiş olup, keyifli zaman geçirmelerini sağlamıştır.