Lider Çocuk Kampı Projesi Kapsamında Aydın’lı Çocuklar Geri Dönüşüm Tesisini Ziyaret Etti

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2015 yılında başlatılan “Lider Çocuk Tarım Kampı”nda projesi her yıl ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmekte ve belirlenen temaya dikkat çekilmektedir.

Bu yıl “Sıfır Atık” temasıyla yola çıkan Lider Çocuk Tarım Kampının 8-10 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenen Aydın etabına katılan 102 öğrenci, düzenlenen gezilerde uygulamaları yerinde gördü ve uzmanlardan bilgi aldı.

Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Kaya Geri Dönüşüm Tesisi’nin katkılarıyla Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklerde öğrenciler Ziraat Fakültesi bünyesinde kurulu bulunan meyve koleksiyon bahçesinde meyve ağaçlarını gördü, tarlaya tohum ekti, büyükbaş-küçükbaş ve kümes hayvanlarını tanıyarak besledi. Sıfır Atık logosu basılı olan bez çantaları boyama etkinliği gerçekleştirdi. Geri dönüşüm tesisi ziyareti sırasında öğrencilere tesisin Çevre Mühendisi tarafından, atıkların nasıl geri dönüştürüldüğü ve geri dönüşüme nasıl katkı sağlanacağı aktarıldı. PAGÇEV ‘in çocuk eğitim videoları izletilerek promosyon ürünleri dağıtıldı.