Mamak Belediyesi Çevre Şenliği’nde Çocuklar Gönüllerince Eğlendiler

Mamak Belediyesi tarafından okullarda ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılmasına yönelik bilinci oluşturmak amacıyla başlatılan “Okullar Arası Ambalaj Atığı Toplama Yarışması” sonucunda en çok atığı toplayarak dereceye giren okullara ödülleri 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Çiğiltepe Ortaokulu’nda düzenlenen Çevre Şenliği’nde verildi.

Çiğiltepe Ortaokulu’nda düzenlenen şenlikte gün boyu çocuklar, PAGÇEV geri dönüşüm kahramanı PAG ile birlikte, sihirbazlık gösterileri, balon katlama sanatı, merdiven şov, şişme tırmanma duvarı ve langırt oyunları ile gönüllerince eğlendi.

Düzenlenen yarışma ile okul çağındaki çocuklara çevre bilinci aşılandığına dikkat çeken Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Genç kuşakların doğru bir şekilde bilinçlenmesi geleceğimiz adına çok önemli. İlçemizde oluşan geri kazanılabilir ambalaj atıklarının kaynağından ayrı toplanması ve ekonomiye tekrar kazandırılması noktasında çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Mamak Belediyesi, PAGÇEV ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca lisanslı bir firma ile işbirliği ile geri dönüşüm çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Cam, metal, kağıt-karton, plastik atıkları çöpten ayrı olarak haftanın belirli günlerinde bölgenin tamamında toplanıyor.