Mamak Belediyesi’nde ‘’Gülümseyen Sokaklar Projesi’’ Başladı

Mamak Belediyesi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, daha iyi bir gelecek ve daha temiz bir çevre için “Gülümseyen Sokaklar Projesi”ni hayata geçirdi. PAGÇEV olarak destek verdiğimiz projenin lansmanı Abidinpaşa mahallesinde gerçekleşti. ‘’Mutlu Yarınlar’’ sloganıyla başlayan proje, özellikle geri dönüşüme katkı sağlamak, vatandaşlara çevre bilincini aşılamayı hedefliyor.

8 mahallede pilot olarak başlatılan projenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, belirlenen pilot bölgelerde atık sorunu ve geri dönüşüme dikkatleri çekeceğinin altını çizdi. Mamak’ta haftanın iki günü geri dönüşüm atıkları toplanacağını, geriye kalan günlerde evsel atık toplanacağını belirtti. Sokak hayvanlarını unutmadıklarını söyleyen Köse, özel tasarlanmış kaplara mama ve su takviyesi yaptı. Ardından çocuklarla birlikte duvarları boyadı.

Projenin ilk aşamasında, ‘’Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak’’ sloganı ile Mamak’ta bulunan her haneye, atık sorunu ve geri dönüşüme dikkatleri çeken bir bilgilendirme kiti ve ücretsiz çöp poşetleri verilecek. Aynı zamanda proje kapsamında üzerinde bilinçlendirici mesajlar bulunan tişörtler de sokak aralarına asılarak projenin daha geniş kitlelere ulaşması hedefleniyor.