Online Çevre Eğitimleri Devam Ediyor

PAGEV’in Geri Dönüşüm İktisadi İşletmesi olan PAGÇEV; kurulduğu bugünden itibaren ilköğretim çağından başlayarak her yaşta farkındalık yaratmak, kamuoyu oluşturmak ve çevre bilincinin aşılanması için Türkiye genelinde binlerce çocuğa eğitimler vermeyi sürdürüyor. Korona tedbirleri kapsamında okullarda yüz yüze eğitime ara verilmesi ile çevre ve geri dönüşüm temalı eğitimler online olarak devam ediyor.

14 Ocak tarihinde Eko-Okullar Programı kapsamında İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları-Özel Dr. Natuk Birkan İlkokulu’nun 21 kişilik Eko-Tim öğrenci grubuna gerçekleştirilen eğitim ile ambalaj atıklarının kaynakta nasıl ayrıştırılacağı ve çevreyi korumak adına yapılması gerekenler anlatıldı. Eğitimde öğrencilere küresel ısınma tehdidini azaltmaya yönelik olarak alınacak önlemler, atıkların sınıflandırılarak toplanmasının çevre ve insan sağlığı açısından önemi vurgulandı.

Eğitimin son bölümünde, çocukların soruları cevaplandırıldı. Öğrenciler, özellikle doğal kaynaklarımızın korunması konusunda, bireysel ve aile yaşantıları içinde, aldıkları önlemlerden çarpıcı örnekleri de paylaştılar. Geleceğin yetişkinleri çevreye ne denli ilgili ve duyarlı olduklarını ortaya koyarak geleceğe umut ışığı oldular.