PAGÇEV AVRASYA MARATONU'NDA LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA UMUT OLMAK İÇİN LÖSEV TAKIMIYLA BİRLİKTE KOŞTU

Eğitim, çevre ve geri dönüşüm misyonuyla projeler gerçekleştiren PAGÇEV, sanayici, öğrenci ve çevrecilerden oluşan ekibiyle İstanbul Maratonu’na katıldı. Bu yıl LÖSEV için maratonu koşan PAGÇEV, lösemi ile mücadele eden minikler için bağış topladı.

Türkiye’nin ambalaj atıkları yetkilendirilmiş kuruluşu PAGÇEV sürdürülebilir bir çevre adına bir yandan ambalaj atıklarının geri dönüşümünü organize ederken, diğer yandan sosyal sorumluluk projelerinde aktif yer alıyor. PAGÇEV her yıl olduğu gibi bu yıl da sanayici, öğrenci ve çevrecilerden oluşanekibiyleİstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından düzenlenen Vodafone 39. İstanbul Maratonu’ndaki yerini aldı. PAGÇEV ekibi bu yıl küçük bedenleri ile lösemi hastalığıyla mücadele eden çocuklara destek olmak amacıyla ter döktü. Sanayiciler, çevreciler, öğrenciler ve PAGÇEV çalışanlarının katıldığı ekip, maraton haftasında LÖSEV için bağış da topladı.

PAGÇEV Genel Müdürü Yağmur Cengiz “Çevre Şehircilik Bakanlığımızın yetkilendirilmiş kuruluşu olarak bir yandan çocuklarımıza temiz bir çevre bırakmak adına ambalaj atıklarının geri dönüşümünü organize ediyor, diğer yandan da farklı sosyal sorumluluk projelerine katkı veriyoruz ve toplumsal gelişmişliğe destek olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda her yıl olduğu gibi bu yıl da sektör temsilcilerimiz, okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz ve tüm çevre dostlarımızla birlikte maratonu koştuk. Hatta bu yıl lösemi ile mücadele eden miniklerimiz için hem ter döktük hem de bağış topladık. LÖSEV’e destek olabildiğimiz için mutluyuz. Farklı sosyal sorumluluk projeleriyle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.