PAGÇEV ÇEVRE DOSTU NESİLLER YETİŞMESİNE KATKI SAĞLIYOR

PAGÇEV Ankara Yenimahalle’de öğretmenlere geri dönüşümü anlattı

Kurulduğu günden bu yana eğitime verdiği destek çerçevesinde özellikle öğrenci ve ev kadınlarına yönelik bilinçlendirme ve farkındalık projeleri gerçekleştiren PAGÇEV bu kez eğitimcilere ambalaj atıklarının geri dönüşümü konusunda eğitim verdi. Ankara Yenimahalle Belediyesi ve Yenimahalle Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen eğitim programı Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Öğretmenlerin de desteğini alarak daha duyarlı ve çevreci nesillerin yetişmesini amaçlayan PAGÇEV, ambalaj atıklarının geri kazanılması için yapılması gerekenleri tüm detayları ile paylaştı.

Türkiye’nin ambalaj atıkları yetkilendirilmiş kuruluşu PAGÇEV atık yönetimi çerçevesinde ambalaj atıklarının azaltılması, yeniden kullanımı ve geri dönüşümü için çalışmalar gerçekleştiriyor. Atıkların geri dönüşümü konusunda ilköğretim çağından başlayarak her yaşta farkındalık yaratmak ve kamuoyu oluşturmak amacıyla bilinçlendirme çalışmaları yürüten PAGÇEV, bu kez öğretmenlere özel bir projede yer aldı.

PAGÇEV, Ankara Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği ve ilçede yer alan anaokulundan liseye seviyesine kadar birçok okuldan öğretmenlerin katıldığı seminerde atık yönetimi ve geri dönüşüm eğitimi verdi. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitim programında ambalaj atıkları, elektronik atıklar ve atık piller olmak üzere üç farklı konu ele alındı.

Seminer sayesinde atıklar ve geri kazanılması konusunda öğretmenlerin de bilgilendirilmesini sağlayan PAGÇEV, bilinçli eğitimcilerle çevrenin korunması ve atıkların kontrolü konusunda daha bilinçli nesillerin yetiştirilmesini destekliyor.