PLASTİK ATIKLARA GERÇEKÇİ ÇÖZÜMLER SÜRDÜREBİLİRLİK KONFERANSINDA ELE ALINACAK

PAGEV’İN PLASTİK ATIK YÖNETİMİ VE ÇEVRE OTURUMUNA ÜCRETSİZ KATILIN

Bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek olan Sustainable Brands Turkey çerçevesinde PAGEV’in 17 Eylül 2020 tarihinde online olarak düzenleyeceği, “Sıfır Atık Mavi ve Plastik Atık Yönetimi” konulu oturumda, bilinçsizce doğaya bırakılan plastik atıkların sebep olduğu çevre sorunları ve çözüm önerileri uzman isimlerle birlikte ele alınacak. Oturumu ücretsiz izlemek için SBTR20_PGV özel kodu ile link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Pandemi, tüm dünyaya plastiklerin hayatımızdaki vazgeçilmez yerini bir kez daha hatırlattı. Bizi virüse karşı koruyan en büyük kalkanımız plastik kumaştan yapılan maskeler oldu. Covid-19 ile mücadele eden doktorlarımız ve sağlık personelimizi yine plastikten yapılan giysi ve ekipmanlar korudu. Ancak faydalandığımız bu ürünleri doğru şekilde çöpe atmaz ve iyi bir atık yönetimi yapmazsak plastik atık sorunuyla yüzleşmek zorunda kalıyoruz. Dolayısıyla bilinçli tüketim, geri dönüşüm ve iyi bir atık yönetimine ihtiyacımız var. Aksi halde doğaya atılan plastik atıklar, çevremizi ve denizlerimizi kirletme riski taşıyor. PAGEV'in plastiklerin hayatımızdaki yerine vurgu yapan ve bilinçli tüketim ile geri dönüşüm konusunda kamoyunu bilinçlendirmeye yönelik “Plastiğin doğada yeri yok, hayatımızda yeri çok” sloganıyla yürütülen kampanyası herkesi geri dönüşüm zincirinin bir parçası olmaya davet ediyor. Kampanya spotunu izlemek için tıklayınız.

PAGEV’in bu kapsamda, “Sıfır Atık Mavi ve Plastik Atık Yönetimi” başlıklı oturumunda tüm paydaşlarıyla plastik atık sorunu ve çözüm önerilerinin yanı sıra milli bir politika oluşturmak için başlatılan “Sıfır Atık Mavi” çalışmalarını ilk elden dinleyeceğiz.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşecek oturumda;

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı-Deniz ve Kıyı Yönetimi Daire Başkanı Ahmet Varır,
TÜDAV Başkanı Prof. Dr. Bayram Öztürk,
TURMEPA Genel Müdürü Semiha Öztürk,
Jokey Turkey Ambalaj Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Özhuy,

konuyu tüm yönleriyle masaya yatıracaklar.

17 Eylül 2020 Perşembe günü 13.40-14.05 saatleri arasında digital ortamda online olarak düzenlenecek konferansı ücretsiz izleyecek 100 şanslı kişiden biri olmak için link üzerinden SBTR20_PGV özel kod ile kayıt oluşturabilirsiniz.

Bilgi için; pagev@pagev.org.tr adresine başvurabilir, 0212 425 13 13 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.