Trabzon'da ‘Sıfır Atık' Semineri Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Trabzon’da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde “Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık” semineri gerçekleştirildi.

Seminere Trabzon Valisi Yücel Yavuz, eşi Şengül Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, siyasi parti temsilcileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Dökmen, bakanlık yetkilileri, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat Çiftçi ve Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Dökmeci birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından uzmanlar projeye ilişkin sunum yaptı. Atıkların depolanmasının çevreye olumsuz yönde etkilerinin olduğu, geri dönüştürülmesi durumunda ise ekonomiye olumlu katkılarının olacağı ve Sıfır Atık Projesi’nin ekonomiye kazandırdıkları yapılan uygulamalarla anlatıldı. Etkinlikte PAGÇEV olarak stant açarak geri dönüşüm ve çevre duyarlılığının önemi ziyaretçilere aktarıldı ve hediyeler verildi.