Yer Değişikliği - PAGÇEV'den Çevre Mevzuatı ve Atık Yönetimi Eğitimi..!

ÖNEMLİ / YER DEĞİŞİKLİĞİ 

ÇEVRE MEVZUATI VE ATIK YÖNETİMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Ambalaj Atıklarının Yetkilendirilmiş Kuruluşu PAGÇEV olarak İstanbul Sanayi Odası işbirliğinde düzenleyeceğimiz "Ambalaj Atığı Yönetmeliği Uygulamaları ve Ambalaj Bilgi Sistemi, Çevre Kanununca Alınması Gerekli İzinler, Atık Yönetimi ve Online Uygulamaları" bilgilendirme toplantısı mücbir sebeplerden ötürü aynı gün ve saatte farklı bir adreste (İSOV Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) gerçekleşecektir. Kroki için link aşağıda verilmiştir.

Söz konusu toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın; İzin ve Lisans Dairesi, Çevre Envanteri ve Bilgi Yönetimi Dairesi, Atık Yönetimi Dairesi ve İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü uzmanları, sanayicimize ve çevre alanında faaliyet gösteren danışman firmalara uygulamaları gereken zorunlu iş ve işlemler ile ilgili çok değerli bilgilerini paylaşacaktır.

10 Şubat 2016, Çarşamba günü 13.00–16.30 saatleri arasında İstanbul Sanayi Odası Vakfı Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapılacak toplantıya ait program aşağıda verilmiş olup, kayıtlar ücretsizdir. Katılım durumunuzu Vakfımızdan Serap Değirmenci'ye (serap.degirmenci@pagcev.net, 0212 425 13 13) bildirmenizi önemle rica ederiz.

Kroki için lütfen tıklayınız

Not: Lisenin içinde otopark için alan mevcuttur. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; Zincirlikuyu otobüs duraklarından geçen “58A Kabataş – Poligon Mahallesi” otobüsüne binip, “Bahar Sitesi” durağında inebilirler. “Bahar Sitesi” durağı Lise’ye yaklaşık 250 metre mesafededir.

PAGÇEV Çevre Mevzuatı ve Atık Yönetimi Eğitim Programı
(10 Şubat 2016, İSOV Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

13.00 Kayıt
13.20 Açılış Konuşmaları
Erbil BÜYÜKBAY, İstanbul Sanayi Odası Çevre ve Enerji Şubesi Müdürü
Yağmur CENGİZ, PAGÇEV Koordinatörü

13.30 Çevre İzin ve Lisans Uygulamaları
Sn. Hasan SEÇGİN, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzin Lisans Dairesi

14.00 Atık Yönetimi Mevzuatı
Sn. Funda CİHAN, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü

14.30 Çay Kahve Arası

14.45 Ambalaj Atığı Yönetmeliği Uygulamaları ve Ambalaj Beyan Sistemi
Sn. Demirhan KÜÇÜK, ÇŞB Ambalaj Atık Şubesi

15.15 Atık Yönetiminde Online Uygulamalar; TABS, MOTAT, KDS
Sn. Gülşah REİS, ÇŞB Çevre Envanteri ve Bilgi Yönetimi Dairesi

15.45 Soru Cevap
16.30 Kapanış