Yıldırım Belediyesi Çevre Haftası ve 2. Geri Dönüşüm Günleri Etkinliği Gerçekleşti

Yıldırım Belediyesi tarafından Dünya Çevre Günü kapsamında Yıldırım Belediyesi Çevre Haftası ve 2. Geri Dönüşüm Günleri’ etkinlikleri Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’nda yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Etkinliğe; Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ile öğrenciler ve velileri katıldı.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali etkinlikte yaptığı konuşmada “Doğal kaynakların heba edilmeden kullanılmasını ve geri dönüşüme önem verilmesini, gelecek nesillere borcumuz olarak görüyoruz. Bu doğrultuda düzenlediğimiz tiyatro oyunlarıyla sahneden çevre bilinci aşılarken, geri dönüşüm ve çevre koruma alanında hizmetlerimizi hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.” dedi.

Sahnelenen Hacivat Karagöz orta oyununda ise çocuklara çevreyi koruma, doğal kaynakları koruma ve enerji tasarrufu konusunda önemli bilgiler aktarıldı. Oyunun ardından ‘Çevre Dostu Öğrenci’ projesi kapsamında düzenlenen atık toplama yarışmasında dereceye giren okullar ödüllendirildi.

Etkinlikte ambalaj atıklarının yetkilendirilmiş kuruluşu PAGÇEV olarak stantlı katılım göstererek, çocuklarımıza geri dönüşüm ve çevre konularında bilgilendirme yapılmış olup, hediyelerimizden dağıtılmıştır. Geri dönüşüm kahramanız PAG’ında gün boyu yer aldığı etkinlikte çocuklar oldukça keyifli zaman geçirmiştir.